Агенда.мк

контент агрегатор

Кои сé брендови ќе ги видите во Point Retail Park? Кои сé брендови ќе ги видите во Point Retail Park?
Како што беше најавено, Скопје на 18 јули го добива својот прв Retail Park – POINT Retail Park. Еден од најубавите концепти за пазарување... Кои сé брендови ќе ги видите во Point Retail Park?

Како што беше најавено, Скопје на 18 јули го добива својот прв Retail Park – POINT Retail Park. Еден од најубавите концепти за пазарување во светот, кој повеќето луѓе го обожаваат пред се поради лесниот и единствен начин на пазарување на принцип Stop & Shop, наскоро ќе биде презентиран и кај нас.

“Интересот за Point Retail Park беше огромен уште од првата најава. Овој концепт кој е развиен насекаде во светот посебно во Европа и регионот.. Успеавме за кратко време да го наполниме речиси целосно со голем број на брендови кои се светски познати, но и локални кои навистина имаат што да понудат.” – изјави Влатко Богоевски извршен директот на FORTON MKA / CUSHMAN&WAKEFIELD.

Сите посетители во Point Retail Park ќе можат да уживаат во шопинг на познати брендови како LC Waikiki, Sport Vision, KFC, JYSK, NEPTUN, Зегин, Сара Фешн, LTB, Шатци парфимерии, Спортекс, КРШ, Д Спортска према и други. Во склоп на Point Retail Park ќе има и ексклузивен ресторан, супермаркет КИТ-ГО, игрoетка и продавница за деца на површина од 2500 м2.

“Во Point Retail Park барања за простор сеуште пристигнуваат. Се бара место повеќе. Горди сме што успеавме да го наполниме со брендови кои се од

Целиот текст тука!

365marketing

Оваа вест е превземена од 365 маркетинг. Повеќе на www.356marketing.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *