Агенда.мк

контент агрегатор

Топчиња од ориз со моцарела и кашкавал Топчиња од ориз со моцарела и кашкавал
Оризот убаво измијте го и ставете го да се вари.Сварениот ориз оставете го да истине.Во изладениот ориз додајте оригано, 1 јајце, посолете, додајте црн... Топчиња од ориз со моцарела и кашкавал

Оризот убаво измијте го и ставете го да се вари.
Сварениот ориз оставете го да истине.
Во изладениот ориз додајте оригано, 1 јајце, посолете, додајте црн пипер, сув зеленчук, малку магдонос. Со навлажнети раце направете топчиња.
Секое топче валкајте го во брашно, јајце и презла со сусам.
Топчињата пржете во загреано масло.Послужете со кечап
Многу убави пробајте.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *