Агенда.мк

контент агрегатор

Пилешко филе со праз и павлака Пилешко филе со праз и павлака
1.Пилешкото филе исечете го на поголеми парчиња. Добро измијте го празот и исечете го на тркалца.2.Месото и празот пржете ги на загреан путер.Кога се... Пилешко филе со праз и павлака

1.Пилешкото филе исечете го на поголеми парчиња. Добро измијте го празот и исечете го на тркалца.
2.Месото и празот пржете ги на загреан путер.Кога се убаво испржени додадете го црвениот пипер,зачинот и малку сол и веднаш прелејте со 100 мл топла вода.
3.Оставете да се динста на тивок оган со постепено додавање на виното околу половина час.
4.На крај додадете ја киселата павлака и убаво измешајте.

Јадењево се служи топло,наросено со сецкан магдонос и најдобро оди со пире компир.
Добар апетит!!1

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *