Агенда.мк

контент агрегатор

Коктел топчиња со ким и сусам Коктел топчиња со ким и сусам
Од сите состојки се замесува средно тесто за да може да се обликуваат топчиња. Се остава 30 мин да стаса тестото. Се прават топчиња.... Коктел топчиња со ким и сусам

Од сите состојки се замесува средно тесто за да може да се обликуваат топчиња. Се остава 30 мин да стаса тестото. Се прават топчиња. се печат на 180 С-30 мин. Се декорираат со кашкавал и шери домат или кулен, чајна и шери домат и се забодува чепкалка. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *