Агенда.мк

контент агрегатор

Карачиќ прогласен за МВП на „Ф4“ во Келн Карачиќ прогласен за МВП на „Ф4“ во Келн
Келн, 2 јуни 2019 (МИА) – Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ е прогласен за најкорисен играч на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Хрватскиот... Карачиќ прогласен за МВП на „Ф4“ во Келн

Келн, 2 јуни 2019 (МИА) – Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ е прогласен за најкорисен играч на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Хрватскиот репрезентативец одигра одлично во дуелите против Барселона вчера и денеска во финалето против Веспрем и сосема заслужено го доби ова признание. Ова беше и најдобар начин за простување на Хрватот од дресот на македонскиот првак.

Десното крило на „црвено-црните“, Иван Чупиќ, пак напиша историја во Келн. Тој стана единствениот играч што има три злата, откако е воведен завршниот турнир во елитното натпреварување.

Бекот на Киелце, Алекс Душебаев беше прогласен за најдобриот стрелец за оваа кампања во елитното натпреварување.

Целиот текст тука!

Kajgana

Оваа вест е превземана од Кајгана. Повеќе на www.kajgana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *