Агенда.мк

контент агрегатор

Брза посна торта со афион и мармалад од јагоди
Брза и лесна, за мерак! Многу добро ни ја опиша Катерина М. – „Убава, мека и сочна торта која може да ви се најде за време на постот.“ Ние и веруваме, затоа што имаме испробано многу нејзини рецепти, па ви ја предлагаме и оваа брза посна торта со афион... Читај понатаму
Еден од кандидатите за претстојните претседателски избори во САД, Пит Бутиџеџ (37), не само што би можел да стане најмладиот претседател во историјата на таа земја туку и првиот претседател кој отворено призна дека е хомосексуалец, а тој самиот истакнува дека верува дека не би бил првиот геј претседател.... Читај понатаму