Агенда.мк

контент агрегатор

Ѓоковиќ едвај во полуфинале во Рим, Дел Потро не искористи две меч топки Ѓоковиќ едвај во полуфинале во Рим, Дел Потро не искористи две меч топки
Епски трилер меч одиграа Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро во Рим на на мастерсот од серијата 1000, најдобриот тенисер во светот е... Ѓоковиќ едвај во полуфинале во Рим, Дел Потро не искористи две меч топки

Епски трилер меч одиграа Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро во Рим на на мастерсот од серијата 1000, најдобриот тенисер во светот е во полуфинале.

П повеќе од три часа игра, две спасени меч топки, Ѓоковиќ слаевше со 2-1, по сетови , 4:6, 7:6(6), 6:4. Ѓоковиќ по 16 пат го победи Дел Потро, има перфектен скор на земја, четери победи на исто толку меча.

Ѓкововиќ во полуфиналето ќе игра повторно против Аргентицец, за да стигне до борба за трофејот во Рим треба да го победи Диего Шварцман.

Второто полуфинале на овој Мастерс е дуелот меѓу , Надал и Циципас.

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *