Агенда.мк

контент агрегатор

Брза и лесна ресана торта (без печење) Брза и лесна ресана торта (без печење)
Ресаните ги кршиме на парчиња. Од една ресана 3 – 4 парчиња. Млекото го ставаме на оган да зоврие со шеќерот. Штом проврие го... Брза и лесна ресана торта (без печење)

Ресаните ги кршиме на парчиња. Од една ресана 3 – 4 парчиња. Млекото го ставаме на оган да зоврие со шеќерот. Штом проврие го тргаме од оган и го ставаме маргаринот целосно да се стопи.
Во жешката смеса се ставаат оревите и на крај ресаните. Се замесува компактна смеса, се става во калап или едноставно со раце се обликува форма по желба. Се остава да се излади.
Озгора се премачкува и украсува со шлаг пена или слатка павлака и чоколадни трошки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *