Агенда.мк

контент агрегатор

Топчиња од палента со биено сирење Топчиња од палента со биено сирење
Предлог за совршено брзо мезе.Прво сварете ја палентата во вода која врие и сте додале сол и масло.Сварената палента оставете ја да се излади.Во... Топчиња од палента со биено сирење

Предлог за совршено брзо мезе.
Прво сварете ја палентата во вода која врие и сте додале сол и масло.
Сварената палента оставете ја да се излади.
Во изладената палента додаваме жолчки од јајца и рендано биено сирење.
Со помош на мала лажичка вадиме топчиња кои ги ставаме на плех обложен со хартија за печење.
Формираните топчиња ги мачкаме со белка од јајце и ги наросуваме со сусам и оригано.
Печеме на 200 степени околу 10 минути.
Готовите топчиња ги наросуваме со пармезан и послужуваме.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *