Агенда.мк

контент агрегатор

Пире со спанаќ и бадеми Пире со спанаќ и бадеми
Гарантирано ќе уживате во нашиот рецепт за посно пире со спанаќ и бадеми кое е инспирирано од светот на вкусовите! Не е потребна голема... Пире со спанаќ и бадеми

Гарантирано ќе уживате во нашиот рецепт за посно пире со спанаќ и бадеми кое е инспирирано од светот на вкусовите! Не е потребна голема вештина, потребно е само малку време и добра волја за да уживате во резултатот од овој брз и лесен рецепт. Декоративно и вкусно, хранливо за целото семејство, па беше бендисано и од уредниците на новото македонско списание Добра храна и се најде на една од нивните страници. Уживавме во соработката, а до нас стигнаа голем број позитивни критики, ви благодариме за тоа!

Не двоумете се и пробајте го. Ви го приготвивме во кујната на Сè за храна, со внимателно избрани состојки од широката и квалитетна палета на Витаминка. Може да го подготват и најнеискусните, а еве што е потребно.

Состојки: Подготовка: Спанаќот измијтего, исчистете го и ситно исечкајте го. Суровите и непечени бадеми измелете ги во сечко, исечкајте ги или истолчете ги. Пирето од компири подгответе го според упатството на ќесичката, но наместо млеко, ставете вода. Додека е топло, додајте го припремениот спанаќ и измешајте. Додајте ги иситнетите бадеми, свежо мелениот црн бибер од зрно, маслото со омега 3 и посолете по вкус. Добро измешајте и сервирајте. Декорирајте со мали ливчиња спанаќ, цели и сечкани бадеми,

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *