Агенда.мк

контент агрегатор

7 намирници за пролетна детоксикација и слабеење 7 намирници за пролетна детоксикација и слабеење
Штом зачекориме во првите пролетни денови, обично веднаш почнуваме да размислуваме и за вишокот килограми кои сме ги добиле во текот на зимата. Во... 7 намирници за пролетна детоксикација и слабеење

Штом зачекориме во првите пролетни денови, обично веднаш почнуваме да размислуваме и за вишокот килограми кои сме ги добиле во текот на зимата. Во зимскиот период овие дополнителни килограми е лесно да се прикријат со помош на слоевитото облекување, но во потоплите денови вистината излегува на виделина. За да ги пречекате пролетните денови во топ форма, ви ја препорачуваме да ги следите насоките за пролетна детоксикација и слабеење со неколку намирници.

Таложењето на килограми преку зима воопшто не е чудна или ретка појава. Повеќето луѓе се опуштаат, бидејќи во овој период се носи поширока и подебела облека, а и како резултат на бројните празници кога се јаде пообилно и покалорично. Пролетта само што нѐ ни пристигнала, па време е да се погрижиме за вишокот килограми, а ние секако имаме многу корисни совети за вас во таа насока. Прочитајте кои намирници може да ви помогнат и се препорачуваат често да бидат во вашата чинија. Со нив, слабеењето ќе стане полесно, а организмот ќе биде обезбеден со богати извори на протеини и соодветни дози на витамини и минерали кои го чуваат здравјето преку обезбедување на оптимален калориски внес.

Јаболка

Јаболката изобилуваат со растителни влакна, а особено е значајна содржината на пектин. Како резултат

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *