Агенда.мк

контент агрегатор

Чоколаден тарт без брашно, со мед и кокосово масло Чоколаден тарт без брашно, со мед и кокосово масло
Дали знаете дека и во кулинарскиот свет пости мода? Модните трендови во светот на храната ја поттикнуваат желбата за дегустација и подготовка на различни... Чоколаден тарт без брашно, со мед и кокосово масло

Дали знаете дека и во кулинарскиот свет пости мода? Модните трендови во светот на храната ја поттикнуваат желбата за дегустација и подготовка на различни рецепти. Понесена од новите модни трендови, Диана приготви чоколаден тарт без брашно, со мед и кокосово масло.

Нас ни останува да го дегустираме и овој пат да се засладиме со поздрав десерт!

Состојки: 100 грама темно чоколадо, минимално со 50% какао 50 грама кокосово масло 1/3 чаша мед или ½ чаша шеќер ¼ чаша какао во прав, 22% масленост прстофат сол ½ мала лажичка инстант кафе 2 јајца. За чоколадна глазура: 100 грама чоколадо 100 мл течна павлака 10 грама кокосово масло. Подготовка: Рерната се загрева на 175 степени. Силиконските форми (вкупно 3) за тарт се премачкуваат со масло. Кршеното чоколадо заедно со кокосовото масло се топат на пареа. Во садот со растопеното чоколадо се додаваат медот, јајцата едно по едно и смесата се меша. На крај се додаваат какаото, кафето и прстофат сол. Се продолжува со мешање. Чоколадната смеса се става во приготвените калапи. Тартот се пече за време од 20-25 минути. Колачите се вадат од рерната и се оставаат кратко да се изладат. Потоа се вадат од калапите. Најдобро е тартовите да останат преку

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *