Агенда.мк

контент агрегатор

Неколку изговори да не го славите Денот на вљубените Неколку изговори да не го славите Денот на вљубените
Денот на вљубените за некого претставува празник, но и можност со својот партнер/ка да поминат незаборавни моменти заедно. Додека за други 14 февруари е... Неколку изговори да не го славите Денот на вљубените

Денот на вљубените за некого претставува празник, но и можност со својот партнер/ка да поминат незаборавни моменти заедно.

Додека за други 14 февруари е само обичен ден во годината.

Без разлика дали сте во врска или не, ако спаѓате во групата луѓе кои не го прославуваат овој празник, еве четири изговори како да го избегнете.

Рестораните и кафулињата ќе бидат преполни

Зошто би се мачеле да барате место кога можете по дома да уживате во одличен оброк, чаша вино или кафе?

Потрошивте многу пари за празниците

Целата заштеда ја потрошивте во декември, па јануари и февруари се месеци кога морате да водите сметка за вашите финансии и каде ги трошите истите.

Постојат уште 364 дена за покажување љубов

Зошто само еден ден во годината да биде одреден за искажување на љубовта?

Ако љубовта не ја покажувате во останатите денови од годината, зошто тогаш 14 февруари мора да биде толку посебен?

Не се сите во врска

Сакате да се солидаризирате со пријателите кои не се во врска. Тие сигурно не сакаат да бидат опкружени со среќни и заљубени парови.

РЕКЛАМИ: —

Целиот текст тука!

Hitportal

Оваа вест е превземана од Хитпортал. Повеќе на www.hitportal.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *