Агенда.мк

контент агрегатор

Дуа Липа блесна во две креации од Версаче на Греми, … Дуа Липа блесна во две креации од Версаче на Греми, …
• Понеделник, 11 Февруари 2019 13:30 Дуа Липа продолжува да нижи светски успеси, а Косово се гордее со неа. 23-годишната пејачка синоќа се закити... Дуа Липа блесна во две креации од Версаче на Греми, …

• Понеделник, 11 Февруари 2019 13:30

Дуа Липа продолжува да нижи светски успеси, а Косово се гордее со неа.

23-годишната пејачка синоќа се закити со две Греми статуетки за Најдобар нов артист и Најдобар денс запис за „Electricity“.

На црвениот тепих во Лос Анџелес, Дуа се појави во сребрена креација од Версаче.

Таа беше придружувана од саканиот Ајзак Кару и нејзините родители.

View this post on Instagram

A post shared by Portal Dua Lipa (@portaldualipa) on Feb 10, 2019 at 6:49pm PST

Подоцна, Липа се пресоблече во уште еден фустан од Версаче.

„Сакам да им се заблагодарам на моите фанови кои ми доволија да бидам најдобрата верзија од себе. Ве сакам многу“ – изјави музичката ѕвезда со косовско потекло.

[embedded content]

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ѝ честиташе на Дуа за добиените награди. „Двократен победник на престижните Греми награди. Дуа уште еднаш покажа дека со работа и талент може да се преминат сите граници. Честитки Дуа! Косово е среќно што во светот е претставувано од твоето име“ – стои во неговиот пост на Facebook.

Дуа настапи

Целиот текст тука!

Femina

Оваа вест е превземана од Фемина. Повеќе на www.femina.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *