Агенда.мк

контент агрегатор

Виенски полумесечини Виенски полумесечини
Се топат во уста, превкусни се. Ова се тип на ванилици кои се прават во Виена за божиќните празници.Прво лешниците се запекуваат во рерна... Виенски полумесечини

Се топат во уста, превкусни се. Ова се тип на ванилици кои се прават во Виена за божиќните празници.
Прво лешниците се запекуваат во рерна и ситно се мелат.
Од сите состојки се замесува тесто кое треба да е мазно и не лепливо.
Тестото се остава во фрижидер околу еден час да одмори.
Потоа со рака се формираат полумесечинки.
Се печат во загреана рерна на 180 степени околу петнаесетина минути.
Се чека да се изладат, се посипуваат со шеќер во прав во кој се додава 1 ванила и кората од лимон.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *