Агенда.мк

контент агрегатор

Јогурт салата со целер и калинка Јогурт салата со целер и калинка
Многу едноставна подготовка– Исчистете ја калинката, коренот од целерот исчистете, исечете на помалку коцки-измешајте. Залијте со јогурт толку колку што сакате да биде густо.... Јогурт салата со целер и калинка

Многу едноставна подготовка
– Исчистете ја калинката, коренот од целерот исчистете, исечете на помалку коцки-измешајте. Залијте со јогурт толку колку што сакате да биде густо. Најдобро е да се приготвува од вечер, за следното утро – таман идеален доручек ќе имате, особено за тие што се на некоја диета.
Придобивките од целерот го знаеме, а за калинката и да не зборуваме. Убава комбинација е ова.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *