Агенда.мк

контент агрегатор

Ставила лажици  на парчиња тесто – Кога ќе го видите резултатот, веднаш ќе го пробате истото! (видео) Ставила лажици  на парчиња тесто – Кога ќе го видите резултатот, веднаш ќе го пробате истото! (видео)
Ако сакате да послужите свежо сирење или некаков друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик  е вистинска работа за вас. Изненадите ги своите... Ставила лажици  на парчиња тесто – Кога ќе го видите резултатот, веднаш ќе го пробате истото! (видео)

Ако сакате да послужите свежо сирење или некаков друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик  е вистинска работа за вас. Изненадите ги своите гости или домашните со лажици во облик на тесто.

Се што треба да сторите е да ставит лажици на тестото, а тогаш да го исечете во облик на лажичките. Ставете го тестото со се лажиците на температура од 200 степени во рерна и вашите лажици од тесто се подготвени.

Source: Dough spoons: simple and adorable by PSYmedia on Rumble

Целиот текст тука!

Makedonija denes

Оваа вест е превземана од . Повеќе на www.makedonijadenes.com.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *