Агенда.мк

контент агрегатор

Како се допишуваат хороскопските знаци? Близнаци ве бомбардираат со пораки, а Девиците бараат грешка Како се допишуваат хороскопските знаци? Близнаци ве бомбардираат со пораки, а Девиците бараат грешка
Секој знак има свој стил на допишување. Овен Личностите родени во знак на Овен сакаат да се допишуваат  и често прават групни четови во... Како се допишуваат хороскопските знаци? Близнаци ве бомбардираат со пораки, а Девиците бараат грешка

Секој знак има свој стил на допишување.

Овен

Личностите родени во знак на Овен сакаат да се допишуваат  и често прават групни четови во кои се допишуваат со повеќе луѓе одеднаш.

Бик

Биковите се секогаш кратки, јасни и конкретни. Не пишуваат опширни пораки, но сакаат да им се јавуваат на  блиските луѓе и да ги информираат за се што прават но и за што размислуваат во одреден момент.

Близнаци

Близнаците сакаат да бидат во контакт со сите. Многу време поминуваат на телефон и социјалните мрежи.

Рак

За Раковите допишувањето е премногу заморно и бавно одговараат на пораките.

Лав

Лавовите се како Биковите, кратки и  јасни. Во нивните пораки секогаш може да прочитате покана за акција, па затоа луѓето и го сакаат – затоа што секогаш е подготвен.

Девица

Девиците се  перфекционисти, како во животот, така и со пораките. Ако ви се допаѓа личност родена во знакот Девица, за време на допишување  задолжително проверете да не сте заборавиле некоја запирка, а доколку пак случајно ви се испушти некоја граматичка грешка, не губете време, веројатно  веќе ве отпишала.

Вага

Вагите се опуштени и сакаат слободното време да го поминуваат допишувајќи се или сурфајќи на интернет преку телефонот. Ако сакате

Целиот текст тука!

Makedonija denes

Оваа вест е превземана од . Повеќе на www.makedonijadenes.com.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *