Агенда.мк

контент агрегатор

Домашен сабвеј сендвич Домашен сабвеј сендвич
Најпрво да Ве поздравам. Не сум првпат тука, но поради различни околности и хакната е- маил адреса, ова е мој втор обид, во споделувањето... Домашен сабвеј сендвич

Најпрво да Ве поздравам. Не сум првпат тука, но поради различни околности и хакната е- маил адреса, ова е мој втор обид, во споделувањето на рецептите на оваа страна. Секојдневно ве следам сите вас и од оваа страна, испробувам различни рецепти и совети во кујната. Сфатив дека, готвењето е тоа што ме исполнува и опушта, па си реков, зошто да не го споделам тоа, со луѓе кои се чувствуваат исто како мене.
Па, еве ме пак, со мојот прв рецепт
Ова е еден сендвич, над сендвичите. Во Македонија, мислам дека овие ланци на сендвичари, немаат отворено сендвичара, но секој што пробал, сендвич од тука, знае за што зборувам. Јас, пробав да направам моја варијанта на овој сендвич, кој не одзема многу време, а верувајте, вкусот на овие состојки е прекрасен.
За овој рецепт, потребно ви е веќе приготвено месо, јас имав останато во фрижидер, печено свинско месо. Но доколку, немате, можете да пропржите и пилешко месо, на тој начин што истото го пропржувате до заруменување и го зачинувате по ваша желба. Приготвеното месо, го цепкате со виљушка, или го сецкате ситно. Во месото го додавате претходно измешаниот сос (сосот од соја, кечап и чили сос)
Потоа, багетите ги сечите на половина. Лепчињата ги премачкувате

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *