Агенда.мк

контент агрегатор

Мајка ги сними последните моменти со синчето заедно … Мајка ги сними последните моменти со синчето заедно …
• Петок, 11 Јануари 2019 12:30 Животот понекогаш нè исправува пред големи предизвици како родители и нè тера да носиме одлуки кои се најдобри... Мајка ги сними последните моменти со синчето заедно …

• Петок, 11 Јануари 2019 12:30

Животот понекогаш нè исправува пред големи предизвици како родители и нè тера да носиме одлуки кои се најдобри за нашите деца, а не за нас самите.

Пред таква одлука била исправена Хана Монџи кога открила дека е бремена. Таа имала само 18 години и била во врска со момчето само неколку месеци. Иако и двајцата ја разгледувале опцијата да го дадат нивното бебенце на посвојување, конечната одлука ја донела Хана кога нејзиниот сакан Кејден починал ненадејно додека таа била во 12. недела од бременоста.

Поттикната од желбата да го направи најдоброто за свето дете, младата девојка пронашла совршен пар за посвојување – Бред и Емили Марш, кои прифатиле таа да биде дел од животот на нејзиното дете и по посвојувањето.

По породувањето, новата мајка поминала 48 часа со бебето Тагарт и сними емотивно видео со порака за него.

Видео [embedded content]

„Го направив ова видео за да знаеш колку многу те сакам. Сакав да ти кажам зошто ја донесов одлуката да те дадам на твоето семејство. Боже, толку си сладок, го отежнуваш ова“ – вели таа во видеото, во кое продолжува да му раскажува на малиот Таг за неговиот татко Кејден

Целиот текст тука!

Femina

Оваа вест е превземана од Фемина. Повеќе на www.femina.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *