Агенда.мк

контент агрегатор

Блика од радост: Реакцијата на момче со Даунов … Блика од радост: Реакцијата на момче со Даунов …
• Петок, 11 Јануари 2019 Неизмерна радост се чита на лицето на момче кое дознава дека ќе оди во Дизниленд. Видеото од среќниот момент... Блика од радост: Реакцијата на момче со Даунов …

• Петок, 11 Јануари 2019

Неизмерна радост се чита на лицето на момче кое дознава дека ќе оди во Дизниленд. Видеото од среќниот момент го објави неговата мајка Алетија и веднаш стана вирален хит, а многумина побрзаа да искоментираат дека им го разубавило денот.

Алекс, кој има Даунов синдром, имаше можност да ужива во забавниот парк, а многу од вработените се потрудија да му го направат патувањето уште понезаборавно.

Целиот текст тука!

Femina

Оваа вест е превземана од Фемина. Повеќе на www.femina.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *