Агенда.мк

контент агрегатор

Како македонските агенции честитаат Среќна Нова 2019-та?
Новогодишните празници се убава можност за домашните креативни агенции да завршат мала работа “за свој ќејф“ и да ангажираат мал дел на својот креативниот потенцијал на задача што овојпат не треба да биде одобрена од клиентите 🙂 Се разбира, тука збруваме за новогодишните честитки со кои си посакуваме разно-разни... Читај понатаму
Биби им подари новогодишна сказна на децата
Тимот на Факултети.мк и Деца.мк со големо задоволство ве известува дека синоќа премиерно ја промовира новогодишната сказна „Биби и Дедо Мраз од планетата Заз“. На јутјуб-каналот Биби/Bibi се најде уште една содржина со која детската публика ќе поминува убави моменти во забава и едукација. Новогодишна ноќ… Биби и Боби... Читај понатаму
10 најгледани реклами на YouTube во текот на 2018 година
Листата на YouTube прикажува десет реклами кои биле најгледани во текот на годината што изминува. Alexa Loses Her Voice – Amazon Super Bowl LII Commercial-50,3 милиони прегледи Brand – Amazon; Creative Agency – Lucky Generals & D1; Media Agency – Initiative YouTube Music: Open the world of... Читај понатаму
Првиот жилет за оние кои не можат сами да се избричат сместен меѓу најдобрите изуми на магазинот Time за 2018 година
Gillette TREO, кој настана во соработка со агенцијата Gray, е во завршна фаза на тестирање Секоја година, магазинот Time прави листа од најдобрите пронајдоци, кои, како што велат, го прават светот подобро, попаметно, па дури и позабавно место за живеење. Пронајдоците се оние кои го менуваат начинот на кој... Читај понатаму
Алма-М го реновираше гинеколошкото одделение во болницата „Мајка Тереза“
Гинеколошкиот оперативен тракт на болницата „Мајка Тереза“ во Скопје беше комплетно реновиран со донација на компанијата Алма-М По четири децении од неговата изградба, овој дел од болницата никогаш не претрпел обнова и покрај тоа што во последните три години е забележано сукцесивно зголемување на обемот на работа и бројот на... Читај понатаму