Агенда.мк  агреагтор лого
(Р)еволуција на Кампари календарот
Во Рим, центарот на италијанската кинематографија, оваа година симболично се отвори и започна новата кампања “Campari Red Diaries” (Црвените дневници на Кампари) – (Р)еволуција на Кампари календарот.  Магијата на правењето на секој од 12-те коктели ни ја оживуваат 14 бармени кои нè носат на патување околу светот како и... Читај понатаму
Znate onu pevačicu, Visoku? Pričala sam vam o njoj prošle nedelje. E pa sad imam još jednu neverovatnu informaciju o njoj – i rado ću vam je preneti! Iako ima novog dečka, nakon što je šutnula bivšeg zbog prevare, Visoka ima udvarača koliko hoćete, mada mi nije jasno kako... Читај понатаму
Грчкиот неофашистичка партија Златна зора остана со 16 пратеници во Парламентот во Атина, откако пратеникот Никос Михос соопшти дека ја напушта партијата за која рече дека е „киднапирана од непријателите на грчкото националистичко движење“. Во изјавата за повлекувањето од партијата, Михос нагласува дека ќе продолжи да дејствува како независен... Читај понатаму
Педесетегодишња манекенка и глумица изјавила је да је оснивач Викиликса „секси“ — пре него је обзнанила да има другог љубавника. Гостујући у „Добро Читај понатаму
Направете комбуха дома
Сигурно сте слушнале за комбуха,магичниот напиток кој е многу лековит. Истиот можете да гонаправите дома со оваа тегла за ферментација. Комбухата е всушност сладок чај со ферментирана комбуха култура или габа. За 59$ ќе го добиете целиот комплет кој содржи и книга со инструкции и рецепи. Исплатлива инвестиција со... Читај понатаму
Кампари ја лансира кампањата “The Red Diaries”
Компанијата зад легендарниот италијански црвен аперитив со горко-сладок вкус, Кампари, ја лансираше својата кампања “The Red Diaries” (Црвените дневници) во која се оживуваат на филмското платно приказните за 12 коктели раскажани од бармени ширум светот. Кампари оваа година во својата кампања му пристапува на брендот иновативно но без отстапки... Читај понатаму
Носете си прочистувач навоздух со вас
Оваа одлична мала кутија го елиминира секој вид на непријатен мирис. Не бара оддржување или промена на филтри. Го носите со вас и го уклучувате кога е потребно – се користи за канти за отпадоци, шкафче за чевли, канта за пелени, и секаде каде што има непријатен мирис. Ја... Читај понатаму
Четврта сезона на одличната серија ‘The 100’
Оваа година продолжува четвртата сезона на одличната серија “The 100”. Дејството се случува 97 години по нуклеарна војна која ја уништува цивилизацијата, кога еден вселенски брод во кој живеат преживеаните испраќа 100 малолетни деликвенти назад на Земјата со надеж дека можеби повторно ќе ја населат земјата. Читај понатаму
Изгледај серија #1
Серија која топло ја препорачуваме е најновото дело на Вуди Ален – Криза во шест сцени (Crisis in Six Scenes), иако критичарите не беа баш наклонети на ова негово парче. Во серијата ќе можете да го видите него во главната улога како и Мајли Сајрус која сме навикнати да... Читај понатаму
Книга на неделата #1
Леонард Норман Коен (21 септември 1934 – 10 ноември 2016) беше еден од најпознатите и најпочитуваните личности на популарната музика, кој со своите песни, кои повеќе се шансони од рок песни, на музичката сцена дојде како поет и неговите настапи не беа само концерти, туку и поетски читања со дискретна придружба на... Читај понатаму