Агенда.мк  агреагтор лого
Лесен рецепт со кој ќе ги импресионирате пријателите
Фетучини со аспарагус и димен лосос Се зоврива вода со една лажичка сол и во неа се вари пастата (фетучини), три минути пред крај се додава измиен и исецкан аспарагус. Во тава испржете едно чешнелук на една лажица путер и додадете 250мл павлака за готвење. Се остава на тивок... Читај понатаму
Зошто не слабееме кога сме на диета
Проблемот, објаснуваат, невролозите е во врските во мозокот а не во карактерот или посветеноста на процесот. Студиите покажуваат дека долгогодишно држење на диета е ретко успешно, не го подобрува здравјето и прави повеќе штета од добро. Затоа јадете паметно наместо малку. Супресија на метаболизмот е моќна алатка на нашиот... Читај понатаму