Агенда.мк  агреагтор лого

[vc_row][vc_column]

Ќе се прошири истрагата за „Двојник“

Најнови вести Апр 14, 2021 0

Истрагата за случајот „Двојник“ за издавањето пасоши  на странци со украден идентитет од македонски државјани ќе се прошири.  Ова вечерва го најави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во „Само вистина“ на Канал 5.  „Оваа истрага е и во... Читај понатаму

Македонските футсалци со убедлив пораз од Романија ги завршија квалификациите за ЕП

МКД Апр 14, 2021 0

Македонската футсал репрезентација доживеа тежок кпораз на гостувањето кај Романија со 9-1, ова беше... Читај понатаму

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Кајгана Апр 14, 2021 0

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња Филип Здравески 14.04.2021 / 20:30 Филм... Читај понатаму

Невена Јовановиќ нов амбасадор на Србија во Македонија

МКД Апр 14, 2021 0

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска издаде указ за назначување на Невена Јовановиќ на... Читај понатаму
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]
Истрагата за случајот „Двојник“ за издавањето пасоши  на странци со украден идентитет од македонски државјани ќе се прошири.  Ова...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Македонската футсал репрезентација доживеа тежок кпораз на гостувањето кај Романија со 9-1, ова беше последен меч во квалификациите за...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default_sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.610 тестирања,...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека денеска е забележан тренд на намалување на бројот на новодијагностицирани случаи со...
[/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
На денешната прес конференција, компанијата инвеститор на проектот „Гранд“ Скопје, „МГ Фешн“, понуди соработка на Општина Центар за инвестирање...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Македонската футсал репрезентација доживеа убедлив пораз на гостувањето против Романија од 9-1 за крај на квалификациите за пласман на...
[/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Глобална кампања на Самсунг “Awesome is for everyone“
Кога секој има пристап до одлична технологија, креаторите во сите страни на светот можат да ја ослободат својата целосна...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Во последните години се појавуваат пловечки хотели низ целиот свет, а дестинациите како Дубаи и Катар се предводници со...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]
Lamborghini Countach е автомобил кој ги исполнуваше фантазиите на тинејџерите. Не е тајна дека автомобилите кои изгледаа невообичаено футуристички...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Корејскиот производител од 2009 година до сега успеа да собере 47 награди за дизајн од Red Dot и iF...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Традиционалното “Волшебно велигденско дрво” во Рамстор Мол
Во пресрет на еден од најголемите Христијански празници – Велигден, традиционално и оваа година ќе се одржи хуманитраната акција...
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]
[/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/3″]
МОН бара автори и илустратори на наставни материјали за прво одделение
Министерството за образование и наука ги објави огласите за изработка на материјали за учење и за ликовни илустратори, односно...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
По информациите и шпекулациите дека пејачот Аца Лукас бил хоспитализиран во болница заради болки во стомакот порталите низ балканот...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Која храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку?
Која храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку … Здравата исхрана се заснова на храна богата со овошје и зеленчук. Овошјето...
[/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
После пицата од црвена леќа веќе е јасно дека многу работи можат да бидат од црвена леќа 😊 Овие...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column] [/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column width=”1/3″]
[/vc_column][vc_column width=”1/3″]
Направете сами: Здодевната еднобојна фотелја, освежете ја со принт
Промените на мебелот во домот не секогаш значат збогум за старите парчиња и купивање нови. Понекогаш, доволно е само...
[/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column] [/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]