Агенда.мк  агреагтор лого

Донесени протоколите за уписи во градинки, училишта и приемни тестови за факултетите

Најнови вести Мај 29, 2020 0

Владата ги усвои протоколите за уписи во градинка прво одделение, средните училишта и приемните уписи. -Владата на денешната 58-ма седница ги разгледа и ги усвои Протоколот за утврдување на процедурата за запишување на ученици во прво одделение во основните... Читај понатаму

Лекови без хартиен рецепт ќе има и во наредните шест месеци

А1он Мај 29, 2020 0

Владата на денешната седница ја дополнила Уредбата со законска сила за примена на Законот... Читај понатаму

Сметководителите кои започнале со обука, имаат рок од 200 дена по крајот на вонредната да ја завршат

А1он Мај 29, 2020 0

На денешната владина седница е донесена Уредба со законска сила за примена на Законот... Читај понатаму

Владата се задолжи 160 милиони евра кај ЕУ за справување со последиците од коронавирусот

А1он Мај 29, 2020 0

На денешната седница, Владата ја донела Уредбата со законска сила за задолжување на државата... Читај понатаму

ЈОВАНОВСКИ: Ослободете ги тие кои се бореа да бидете Македонци во Република Македонија!

Денешен Мај 29, 2020 0

Ослободете ѓи македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна и унитарна Македонија! Македонија,... Читај понатаму
Филипче: Планот за отворање на градинките е готов, но нема да брзаме
Планот за отворање на градинките е утврден и доставен до Министерството за труд и социјална политика, рече министерот за...
Гласот Ш

Гласот Ш

Деца Мај 29, 2020 0

Чоколаден сладолед
Споделете со пријателите Рецептот за сладоледот е многу лесен и брз и мислам дека треба да го имам вака...
„Слобода“ – слушнете ја новата песна на Тамара …
© 2009-2020 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење...
Ги дисквалификуваат “непожелните”: Youtube ги блокира руските медиуми, САД создаваат Орвелов свет
Социјалните мрежи Facebook, Youtube и пребарувачот Google воведоа строга цензура наместо слободен проток на информации и ги дисквалификуваат „непожелните масовни медиуми“,...
Трамп ги прекина односите на САД со СЗО
Претседателот Доналд Трамп денеска објави дека ги повлекува САД од Светската здравствена организација, три недели пред ултиматумот што го...
Макси фустани: создадени за топлите летни денови
Фустаните се омилен летен избор и тоа без размислување. Макси моделите се наметнуваат како идеален избор за дневни комбинации,...
САД ГИ ПРЕКИНУВААТ СИТЕ ВРСКИ СО СЗО, ОБЈАВИ ТРАМП
Доналд Трамп објави дека САД ги прекинуваат сите односи со Светската здравствена организација, изјавувајќи дека таа не успеала соодветно...
Секој коктел раскажува приказна
Во Рим, центарот на италијанската кинематографија, оваа година симболично се отвори и започна новата кампања “Campari Red Diaries” (Црвените...
„Collective“- ремек дело за моќта, корупцијата и лагите
Повеќекратно наградуваниот романски документарен филм „Колектив“ (Collective), кој ги следи настаните по пожарот кој избувнал во клубот „Колектив“ во...
Во оваа земја коронавирусот ‘‘пишува’’ нови правила и во јавните куќи
Владата во Швајцарија планира од 8-ми јуни дополнително да ги ублажи мерките за спречување на коронавирусот, а на почетокот...
Nissan Z официјално најавен преку тизер видео
По 12 години од лансирањето на 370Z, Nissan конечно ја најави замената на моделот за следниот период преку тизер...
Дали знаете кој вид на храна најмногу дебелее?
Кој вид на храна највеќе дебелее ? Едноставно е – Ниту еден или сите. Зошто? Како?Веројатно поради влијанието на...
Заштитата на приватноста на работното место
Секој работник очекува да има приватност на работното место, дури и кога ги користи работните простории и опремата на...
Како белите патики да останат навистина бели?
Белите патики се „спортска класика” и постојат низа причини поради кои ги обожуваат, дури и оние кои не се...