Агенда.мк

контент агрегатор

(ФОТО) Пред Јелена љубеше друга: Која е поранешната девојка на Новак Ѓоковиќ?
Лидија Поповиќ е атрактивната убавица со која најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ бил во врска пред да ја запознае сегашната сопруга Јелена, пишуваат регионалните медиуми.  Нивната романса наводно траела само два месеца, а љубовта прекинала уште пред медиумите да дознаат за истата. Поповиќ денеска е светски позната диџејка, а... Читај понатаму
(ФОТО) Елена, Каролина и Тамара во иста боја кај Лозано
Одличен концерт мил мој Влатче, напиша Елена Ристеска на фотографијата која ја сподели на „Инстаграм“, а на која позира со колешките и блиски пријателки Каролина Гочева и Тамара Тодевска. Како договорени, поп-ѕвездите на настанот се појавија во иста боја – црната која е и мистериозна и елегантна и која... Читај понатаму
(ФОТО) Сите важни датуми ми се во март: Запознајте го семејството на Сергеј Ќетковиќ
Март е дефинитивно месецот во кој популарниот пејач и автор Сергеј Ќетковиќ има најмногу причини за славење. Миленикот на женската публика е роден токму на Денот на жената, но во март се родени и неговата сопруга Кристина и двете ќерки Лола и Мила. Она што е особено интересно е... Читај понатаму
(ВИДЕО) Неверојатна емоција: Дамјан го препеа хитот на Лозано
Дамјан Димевски, тинејџерот кој од прва ги освои симпатиите на публиката во регионалното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, заедно со Васил Ангелов објави кавер за песната „Душо варљива“, која во оригинал ја изведува Лозано. Видеозаписот, како и самата изведба, будат неверојатна емоција која со сигурност ќе предизвика солзи на вашето лице. ... Читај понатаму
Ослабнете за 7 дена со индиска диета
Во продолжение ви ја претставуваме индиската диета која ќе ви помогне да ослабнете за седум дена. Прв ден Појдадок: салата од краставици и зелен зеленчук по избор, шолја црно кафе Ручек: Подготвен компир, спанаќ и чаша млеко Вечера: Салата од јаболка, лажичка мед. Втор ден Појадок: 3 варени јајца,... Читај понатаму
Биба Додева: Ја најдов другарка ми на смртна постела
Пејачката и претседател на здружението „Борка“  Биба Додева минатата година раскажа интимна приказна на Конференцијата за 200 жени претприемачки.  „ Пред неколку години, се слушнав со едни мои пријатели со кои што се немав видено подолго време. Разговарав со сопругот на мојата блиска пријателка. Во неврзан муабет, прашувајќи ги... Читај понатаму
Не тепаше и мене и синот, избегав и се плашам дека ме прогонува
„Го запознав пет месеци по смртта на мајка ми, бев ранлива, ми требаше некој. Мислев дека е добар, повлечен, сериозен, имаше секогаш стабилна работа- сето ова се квалитети на еден добар човек. Почнавме врска, набрзо се венчавме, добивме дете. А, потоа почна насилството. Ме тепаше и мене и детето.... Читај понатаму
Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле
Помина повеќе од 21 година откако пошироката јавност ги запозна виолината и гитарата, на Макфест во 1996 година. Штипското дуо Дуле и Коки од дебитанти, станаа шампиони на нивниот омилен, домашен фестивал со песната „Виолина и гитара“. Пред тоа, а и многу години потоа важеа за кралеви на клупските свирки, и останаа кралеви... Читај понатаму
Ана Бунтеска: На некои љубови не им било пишано
велат многу пати ќе заљубиш ама еднаш ќе љубиш со умот кога мислата негова и твоја е со срце кога неговото во твојот ритам ќе чука со утроба кога неговото постоење и твое станува и онаму онаму каде што страста пулсира од каде што посакуваш рожба негова од тебе... Читај понатаму
Се мачиме, се бориме: Лино Червар проговори за болеста на сопругата
Ракометниот тренер Лино Червар прозборе за болеста на својата сопруга Клаудија, која од минатата година се бори со тумор. Љубовта на Лино, неговата десна рака и животна сопатничка неодамна ја имала втората операција, откри Червар за хрватскиот портал „24 сата“. „Се мачиме, се бориме. Клаудија по втор пат за... Читај понатаму