Агенда.мк

контент агрегатор

Зекири кон Мицкоски: Албанците многу добро знаат како се борите за нив ти и партијата која ја раководиш
Зекири кон Мицкоски: Албанците многу добро знаат како се борите за нив ти и партијата која ја раководиш – Стандард МК error: Крадењето авторски текстови е казниво со закон!!! Читај понатаму
Ван Хојте за „ИРЛ“: Јанева беше избор на Груевски, но СДСМ не се противеа
Ван Хојте за „ИРЛ“: Јанева беше избор на Груевски, но СДСМ не се противеа – Стандард МК error: Крадењето авторски текстови е казниво со закон!!! Читај понатаму
Мицкоски: Имаме информации и за продолженија на „Рекет“
Скандалот „Рекет“ е огромен срам за Република Македонија и нејзините граѓани, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на МРТ 2. Тој изрази стравување дека случајот има и свое продолжение во „Рекет 2“, „Рекет 3“, „Рекет 4“ итн. Во однос на кој се е вмешан во рекетирањето... Читај понатаму
Запалени околу триста стари гуми кај селото Костурино
Околу триста стари гуми попладнево се запалени во селото Костурино, кај Струмица, информираат од Територијалната противпожарна единица. -Пожарот го пријавил сопственикот на гумите, кој се сомнева дека му се намерно запалени, рече командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев. Тројца пожарникари го гаснеле пожарот со едно противпожарно возило, а интервенцијата... Читај понатаму
Арсенал прокоцка предност од два гола против Ватфорд
Ватфорд и Арсенал одиграа 2-2 во атрактивен натпревар од петтото коло во Премиер лигата. „Топџиите“ имаа предност од два гола на паузата, но на крајот од мечот едвај извлекоа бод од „Викариџ Роуд“. Арсенал доминираше во првото полувреме и поведе 2-0 со головите на Пјер-Емерик Обамејанг (21`, 32`). Сепак,... Читај понатаму
Пет лица се пожалиле на труење од храна, затворен ресторан во Брвеница
Пет лица се пожалиле на труење од храна, затворен ресторан во Брвеница – Стандард МК error: Крадењето авторски текстови е казниво со закон!!! Читај понатаму
Несреќен пораз на Еурофарм во првиот натпревар од ЛШ
Ракометарите на Еурофарм Работник несреќно го загубија дебитантскиот натпревар во ракометната Лига на шампиони. Во дуел со две различни полувремиња, пред 2.500 гледачи, битолските „фармацевти“ поразени се од португалскиот шампион Спортинг со 30:29, иако по првите 30 минути имаа водство од 16:15. Веднаш по натпреварот, тренерот на гостите Хозе... Читај понатаму
Спасовски: Го исполнуваме ветенето во „Планот за живот“ трошоците се помали и парите се враќаат кај граѓаните
Спасовски: Го исполнуваме ветенето во „Планот за живот“ трошоците се помали и парите се враќаат кај граѓаните – Стандард МК error: Крадењето авторски текстови е казниво со закон!!! Читај понатаму
Притвор и истражна постапка за пиштолџијата од скопско Бојане
Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка против пиштолџијата кој вчера во селото Бојане по расправија пред селскиот бунар, со пиштол и полуавтоматска пушка пукал кон продавницата пред која седеле неговите соселани. Судија по претходна постапка му определи 30 дневен притвор. Како што соопшти ОЈО, осомничениот на 14 август,... Читај понатаму
Заев: Заедно создадовме мнозинство преку кое демократијата ја надвладеа автократијата
Заев: Заедно создадовме мнозинство преку кое демократијата ја надвладеа автократијата – Стандард МК error: Крадењето авторски текстови е казниво со закон!!! Читај понатаму