Агенда.мк

контент агрегатор

Незапаметена несреќа во Србија: Ги ваделе пожарникари, автомобилот смачкан
Незапаметена несреќа во Србија: Ги ваделе пожарникари, автомобилот смачкан Дома Свет Незапаметена несреќа во Србија: Ги ваделе пожарникари, автомобилот смачкан Читај понатаму
Спасовски за ИВЗ: Владата на чело со Заев нема да дозволи уцени од било кого
Спасовски за ИВЗ: Владата на чело со Заев нема да дозволи уцени од било кого Дома Македонија Спасовски за ИВЗ: Владата на чело со Заев нема да дозволи уцени од било кого Читај понатаму
Социјалдемократите со жесток одговор на црната и валкана кампања од опозицијата
Социјалдемократите со жесток одговор на црната и валкана кампања од опозицијата Дома Македонија Социјалдемократите со жесток одговор на црната и валкана кампања од опозицијата Читај понатаму
Повторно гореа трски на брегот на Охридското Езеро
Објавено на 24 март, 2019 во 10 часот и 50 минути Вчера покрај брегот на Охридското Езеро, помеѓу Струга и селото Калишта, настанал пожар при што опожарена била трска, соопшти Министерстото за внатрешни работи. Од МВР велат дека од страна на Територијалната противпожарна единица-Струга пожарот бил локализиран. Од почетокот... Читај понатаму
Шумски пожари во Берово, Свети Николе и Тетово
Објавено на 24 март, 2019 во 10 часот и 51 минути Во текот на вчерашниот ден, шумски пожари биле забележани на подрачјето на Берово, Свети Николе и Тетово, соопшти МВР. Пожарот во Берово настанал во атарот на селото Ратево кај место викано „Три Реки“, пришто била опожарена млада борова... Читај понатаму
Мотоциклист прегазил жена и побегнал
© 2011 – Centar.mk news agency – сите права заддржани Вестите на интернет страницата Centar.mk може да се користат исклучиво за лично информирање. Забрането е превземање без писмена дозвола на редакцијата. Забрането е секакво ре-емитување на текстовите, фотографиите и видеата објавени на оваа страница без посебна писмена дозвола добиена... Читај понатаму
Синоќа голема бркотница на скопските улици
Објавено на 24 март, 2019 во 10 часот и 53 минути Во возило на 27-годишен скопјанец, полицијата пронашла околу три килограми марихуана. Како што соопшти МВР, полициските службеници на улицата Македонско Косовска Бригада и улицата Босна и Херцеговина во Скопје, издале наредба за запирање на возило со скопски регистерски... Читај понатаму
Два силни земјотреси ја погодија Индонезија
© 2011 – Centar.mk news agency – сите права заддржани Вестите на интернет страницата Centar.mk може да се користат исклучиво за лично информирање. Забрането е превземање без писмена дозвола на редакцијата. Забрането е секакво ре-емитување на текстовите, фотографиите и видеата објавени на оваа страница без посебна писмена дозвола добиена... Читај понатаму
„Еуромакс Ресоурцес“: Лажни вести и говор на омраза не е граѓански активизам
„Еуромакс Ресоурцес“: Лажни вести и говор на омраза не е граѓански активизам Дома Бизнис „Еуромакс Ресоурцес“: Лажни вести и говор на омраза не е граѓански активизам Читај понатаму
СДСМ: Борбата против криумчарењето на мигранти дава резултати
СДСМ: Борбата против криумчарењето на мигранти дава резултати Дома Македонија СДСМ: Борбата против криумчарењето на мигранти дава резултати Читај понатаму