Агенда.мк

контент агрегатор

Одличен си Влатче-колешките поддршка на Лозано
На вчерашниот концерт на Влатко Лозановски, во ВИП Арената, поддршка му дадоа и неговите колешки- поп-пејачките Елена , Тамара и Каролина. „Одличен концерт мој Влатче“,  напиша Елена Ристеска на фотографијата која ја сподели на „Инстаграм“. Пејачките уживаа во секоја песна на Лозано кој вчеравечер имаше прв солистички концерт. Читај понатаму
(Фото) Јелена Карлеуша првпат со насмевка по смртта на мајка си
По смртта на нејзината мајка Дивна, пејачката Јелена Карлеуша не излегиваше никаде од дома, одвен што ќе отидеше на гробот на својата мајка. Пејачката  вчерашното попладне го поминала во друштво на пријателите на Земунскиот кеј. Карлеуша излегла со пријателите во едно кафуле каде останала околу 1 час. За разлика... Читај понатаму
(Видео) Јована од Битола пее како како Витни Хјустон
Покрај каверите на добро познатите песни ,,Virtual Insanity” на Jamiroquai и ,,Perfect” на Ed Sheeran, битолчанката Јована заедно со MeowDucton Production ја обработија и ,,I have nothing” на Whitney Houston. Гледајте го видеото: Читај понатаму
Ѝ дојдов со две женски на настап, глумев фраер-Боба конечно прозборе за љубовта со Брена
Досега најчесто сме ја слушале приказната која Лапа Брена ја раскажува  за тоа како се запознала со Боба и за нивната љубов. Поранешниот тенисер,реко кога зборувал за тоа. Овој пат, Боба Живојиновиќ, открива како започнала неговата врска со фолк-ѕвездата. Во документарниот филм на Брена “Годините на Слатки грех“, тој... Читај понатаму
(Видео) Провокативна Анастасија, растура со новиот спот
Српската пејачка Анастасија Ражњатовиќ, ќерка на Цеца, провокативна и секси во новото видео руши рекорди со гледаност. Таа неколку месеци работеше на првата песна „ Совршен пар“, а сега ја промовира и „Рани“. Повеќе од 41 милион прегледи за новото видео. Текстот за песнта е на Милан Радуловиќ- Лача,... Читај понатаму
Сопругата на Жарко Лаушевиќ секогаш со холивудските ѕвезди
Сопругата на актерот Жарко Лаушевиќ, Анита е професионална шминкерка, но позната во Холивуд.  Прв нејзин проект бил “Спајдермен 2“,  соработувала со големи холивудски ѕвезди како Леонардо ди Каприо, Кејт Винслент, но работела  и во серијата “Сексот и градот“.  Лани во Њујорк таа доби награда за својата работа на сериите... Читај понатаму
Да ги срушиме бариерите-децата со Даунов синдром на трка во Градски парк
Пешачките патеки во градскиот парк во Скопје денеска беа претворени во атлетичарски патеки по кои децата со Даунов синдром и нивните другари трчаа со цел да ги срушат бариерите и докажат дека сите спортисти имаат една заедничка цел, а тоа е да имаат еднаков пристап до спортот. Од мечувалечкиот... Читај понатаму
(Видео) Бура од емоции, Драгана ја пее новата балада на Лозано
Младата Драгана Јовановска,чија мајка  исто така е пејачка, ја отпеа песната „Мајко“ која  пред две недели  ја објави Влатко Лозаноски. Драгана испеа дел од песната во живо, во домашен амбиент, а видеото кое го сподели, ги разнежн фановите на Влатко, но и воопшто корисниците на социјалните мрежи. Edna od moite omileni... Читај понатаму
Фатиме и стана сестра на Нора
Поранешната  водителка и новинар, Нора Шаќири,  сега вработена со Министерството за култура, како асистент на заменик Министерот за односи со јавност, е блиска пријателка со специјалната обвинителка Фатиме Фетаи. Тие не го кријат, тоа, а неодамна Нора сподели и фотографија под која напиша „Сестри“. Не е тајна  дека заедно излегуваат... Читај понатаму
Пациент со мозочен удар слушнал како лекарите договараат продажба на неговите органи
Пациент кој преживеал мозочен удар лежејќи парализиран во болнички кревет слушал како лекарите се прашуваат како да му соопштат дека неговата ќерка нема да преживее. Уште пострашно е што лекарите тивко се договарале за продажба на неговите органи. Џими Фризи (43) го слушнал секој збор, но не можел да... Читај понатаму