Агенда.мк

контент агрегатор

Што советуваат научниците да јадеме, според нашата крвна група?
Прилично е лесно да се открие на која крвна група припаѓате. Сѐ што е потребно се 3 епрувети и со 3 различни реагенси кои содржат 3 различни антитела: A, B и Rh. И примерок од крв, се разбира. Кога ќе се стави крв во сите епрувети се чека реакција.... Читај понатаму
Градниците не се повеќе во мода! На потег се храбрите девојки!
Ви се допаѓа ли овој тренд? Гласајте на анкетата подолу. Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика. Читај понатаму
Мајсторот измислил и сам си направил многу јака вертикална скара за печење месо на ражен
Генијално! Скарата има капацитет да пече 8 ражни истовремено, а ако ви се брза, можете да преместите неколку на поблиските запци. Сподели на Facebook пати видено Читај понатаму
Тие го мислат примерен студент, а тој да ти бил гејмер. Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот. Читај понатаму
Што може да тргне наопаку кога пред нема има огромна ливада со ниска трева? Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој... Читај понатаму
Прекрасната бринета ќе ви покаже како правилно се игра билијард
Разбивањето малку тешко ѝ оди, ама важно поза знае да направи ;). Читај понатаму
Како и да ви изгледа, ова не е сцена од снимањето на некој акционен филм, туку секојдневието во државата со највисока стапка на убиства во светот, што изнесува неверојатни 200 убиства НА ДЕН. Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете... Читај понатаму
На девојките им стана интересно, па дури започнаа и натпревар. Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика. Читај понатаму
На почеток си ја набилда самодовербата, зборуваше дека луѓето треба да ги цениме според тоа кои се а не според надворешниот изглед. Да погледнеме колку време издржа. Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму... Читај понатаму
Некои луѓе едноставно не можат да се помират дека ја губат битката со ќелавоста :). Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави... Читај понатаму