Агенда.мк

контент агрегатор

Од позата ќе ви се крене притисокот: Ванда Икарди во танга ја крена ногата на скала, а од тоа што следуваше ќе занемете (ФОТО)
Сопругата на капитенот на Интер Ванда Икарди повторно е топ тема во сите светски медиуми откако ги шокираше следбениците на својот Инстаграм профил. Имено таа објави провокативни фотографии и видео истакнувајќи ги своите атрибути во прв план.   View this post on Instagram   Haters 🤷🏼‍♀️ ❤️ A post... Читај понатаму
Одлична вест за обожавателите на филмови, ЈуТјуб воведува новина
ЈуТјуб неодамна почна да објавува познати холивудски филмови, кои корисниците може да ги гледаат бесплатно. Иако изборот на филмови, во чие прикажување ќе се емитуваат и реклами, не е голем меѓу нив може да се најдат безвременските холивудски блокбастери, како што се „Роки“ и „Терминатор“, но и голем број... Читај понатаму
Три хороскопски знаци кои никој не ги разбира
Некои луѓе се неразбрани од другите во текот на целиот живот, а комуникацијата со нив никогаш не е лесна. Ова се трите знаци кои никој не ги разбира. Рак Раковите се познати како луѓе со најчести промени во расположението. Тие често се непредвидливи и во однесувањето кон другите луѓе... Читај понатаму
Тажно сведоштво: Поранешен пожарникар ги откри последните зборови на принцезата Дајана
Поранешниот  француски пожарникар ги откри последните зборови на принцезата Дајана пред нејзината смрт. Тој проговорил на 20-годишнината од смртта на принцезата за списанието „Ролингстоун“. -Дојдовме на помош како при секој друг сообраќаен инцидент, раскажува Ксавиер Гурмелон, кој бил со првиот тим спасувачи кои пристигнале во тунелот „Понт де Л’Алма“.... Читај понатаму
Парис Хилтон ја раскина свршувачката: Тој го бара скапоцениот прстен, таа не го враќа
Парис Хилтон ја раскина свршувачката со Крис Зилка. Двојката се сврши кон почетокот на годината додека беа на зимување, а Парис во интервју кажа дека конечно го нашла човекот на својот живот. Долго се познаваа, а во последните неколку години беа во врска. Сепак, иако требаше да се венчаат,... Читај понатаму
Нивните животи се сменија: Еден од преживеаните фудбалери на Чапекоензе се ожени, другиот ќе стане татко (ФОТО)
На крајот од овој месец се навршуваат две години од трагичниот пад на авионот со фудбалерите на бразилскиот клуб Чапекоензе. Ико светските медиуми со месеци по кобниот 28 ноември пишуваа за трагедијата во која загинаа 77 луѓе, а преживеаја неколкумина фудбалери, потоа се се стиши и заборави за миг.... Читај понатаму
Шок: 95 годишен маж станал од ковчег, се било подготвено за погребот кога тој почнал да дише
Мртов 95 годишник наводно се разбудил сред подготовките за неговиот погреб. Буд Рам Гујар од Индија почнал да дише кога членовите на семејството го полиле со вода по градите за време на традиционалниот ритуал пред погребот. Докторите го прогласиле човекот на починат откако се онесветил претходно истиот ден, вели... Читај понатаму
Пецаков: Набавка на Мерцедес имало и во Србија и Албанија, но немало политички прогон како во Македонија
Кирил Пецаков, член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното негово гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа истакна дека врз поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски се вршел политички прогон и реваншизам. Според него пресудата за предметот Тенк за набавка на Мерцедесот за потребите на Министерството... Читај понатаму
Принова во семејството по свршувачката: Цеца објави фотографија и го откри новиот член во нивниот дом (ФОТО)
Јавноста со денови и испраќа честитки на Цеца Ражнатовиќ и нејзините деца по повод свршувањето на нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ и неговата девојка Богдана. Откако пејачката јавно на Инстаграм објави неколку видеа минатата недела, овој пат таа повторно ги изненади фановите објавувајќи нова фотографија. Општо е познато дека фолк... Читај понатаму
Смрт со пластика: Од утробата на угинат кит извадени над 1.000 парчиња пластичен отпад (ФОТО)
Во утробата на угинат кит кој се насукал кај источниот брег на Индонезија се пронајдени речиси шест килограми отпад, вклучително и пластични чаши, апостолки и ќеси. Управата на националниот парк Вакатоби соопшти дека китот бил пронајден доцна синоќа. Во утробата на речиси 10 метри долгиот кит имало 115 пластични... Читај понатаму