Агенда.мк

контент агрегатор

Јелена Карлеуша го возвраќа ударот, објави гола фотографија од Огњен /ФОТО/ +18
SHARE Facebook Twitter Скандалот со Карлеуша и Врањеш продолжува понатаму. По објавата на експлицитните фотографии на кои Јелена е гола, таа го возвраќа ударот. ШОКАНТНО! Се појавија експлицитните фотографии на Јелена Карлеуша /ФОТО и ВИДЕО/ +18 Таа на Твитер објави преписка каде што го моли да ги демантира тврдењата... Читај понатаму
Објавен првиот трејлер за последната сезона на “Game of thrones“ /ВИДЕО/
SHARE Facebook Twitter Фановите на една од најгледаните серии „Game of thrones“ имаат причина да бидат задоволни, затоа што HBO го објавија и официјално првиот трејлер за новата сезона која што треба да почне на 14 април. Осмата сезона од оваа серија е биде последна, а за тоа каков... Читај понатаму
Оваа сабота во „Street bar“ Ве чека супер забава со Александар Тарабунов во живо
SHARE Facebook Twitter Оваа сабота сите кавадарчани љубители на настапите во живо ќе можат да уживаат во супер забава заедно со Александар Тарабунов. Тој за оваа прилика подготви специјален репертоар од ех-ју и македонски песни, а сите посетители ќе можат да ги чујат и неговите хитови изведени во живо.... Читај понатаму
ШОКАНТНО! Се појавија експлицитните фотографии на Јелена Карлеуша /ФОТО и ВИДЕО/ +18
Се чини дека кулминацијата на скандалот помеѓу Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен Врањеш се случи токму денеска. Српските медиуми ги објавија експлицитните фотографии на кои фудбалерот тврди дека е Карлеуша и ги направил додека разговарале на интернет. Се разбира по нивната објава се огласи и Јелена: „На повеќето... Читај понатаму
Огнен Врањеш потврди: Две години тајно се гледам со Јелена Карлеуша
Скандалот се разгоре деновиве кога медиумите објавија вест дека Карлеуша се разведува од својот сопруг. Наводно Душко Тошиќ ги видел пораките кои Огнен Врањеш и ги праќал на Јелена, а пејачката се оправдала дека тој е опседнат со неа и ја прогонува без да му даде повод. На ова... Читај понатаму
За една вечер Огнен Врањеш потрошил 20 000 евра на Јелена Карлеуша
SHARE Facebook Twitter Огнен Врањеш во ноември присуствувал на настап на Јелена Карлеуша во дискотека во Диселдорф. Фудбалерот ги активирал сите можни контакти за да му се обезбеди најдоброто сепаре во дискотеката, и да биде што поблиску до бината. Српски Курир од извор кој присуствувал на забавата објави дека... Читај понатаму
Ексцентричен милионер: Децата на Џеф Безос си играат со ножеви
Топ тема во светските медиуми е разводот на основачот на “Амазон”, Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи. Но најбогатиот човек на светот и претходно бил мета на новинарите, најмногу поради ексцентричниот живот. Безос е роден во Мексико во 1964 година. Неговата мајка кога го родила била тинејџерка а таткото... Читај понатаму
Босанскиот фубалер Врањеш се заканува со голи фотографии од Карлеуша
SHARE Facebook Twitter Скандалот во кој е вклучена Јелена Карлеуша овие денови никако да стивне. Како што дознава српски Блиц од извори до фудбалерот Огнен Врањеш и од неговите пријатели на кои тој им кажал, тој е решен доколку Карлеуша продолжи да го спомнува во негативен контекст дека ќе... Читај понатаму
Геј раперот Кевин Фрет убиен на неговиот мотоцикл /ВИДЕО/
SHARE Facebook Twitter 24 Годишниот рапер Кевин Фрет за кој се пишува во медиумите дека е првиот геј пејач бил убиен вчера. Тој бил застрелан осум пати, додека се возел со неговиот мотоцикл по Сан Хуан во Порторико, а починал во медицинскиот центар во Рио Пиедрас веднаш откако бил... Читај понатаму
Каде отидоа облините?! Северина коски и кожа на последните фотографии /ФОТО/
SHARE Facebook Twitter По одморот на Малдивите со својот сопруг и синот Александар, хрватската пејачка Северина навистина треба да размисли околу својата килажа. Судејки спред фотографиите и коментарите на нејзините фанови на социјалните мрежи, пејачката очигледно има проблем со килажата и таа изгледа премногу слаба. Обожавателите веднаш го приметија... Читај понатаму