Агенда.мк

контент агрегатор

Најпопуларно на Friday.mk за оваа недела
Нашиот тим секојдневно се труди на мажите да им понуди интересни и квалитетни содржини кои што ќе ве интересираат и кои што ќе го земат вашето внимание. И оваа недела имавме доста интересни содржини, па ако нешто сте пропуштиле, еве ги нашите најчитани за оваа недела… Читај понатаму
Виски со кашкавал? Експертите од Jameson го препорачуваат тоа
Една од најпознатите производители на виски, Jameson, направи партнерство со производителот на кашкавал од Даблин, Loose Cannon. Целта на оваа соработка е да понудат нешто ново за љубителите на виски, а тоа е дека новото Jameson Bow Street 18 оди во совршена комбинација со кашкавал. Дали некогаш сте помислиле на оваа комобинација?... Читај понатаму
Пристигна трејлерот за John Wick: Chapter 3
Џон Вик се врати! Кијану Ривс повторно ќе го гледаме во третиот дел од франшизата John Wick која се стекна со голема популарност, но и голем број на критики. Вториот дел од овој филм се здоби со голем број на критики од филсмките критичари па некако не ги задоволи критериумите... Читај понатаму
После 13 години, Леброн остана без плеј-оф во NBA
После неверојатни 13 години, најпознатиот кошаркар на денешницата, Леброн Џејмс остана без плеј-оф во NBA лигата. Дали тоа значи дека преминувањето на Леброн во тимот на Лос Анџелес Лејкерс беше грешка, или пак тој самиот не може да се носи со целиот товар да го води тимот. Лејксерси го загубија... Читај понатаму
Три хороскопски знаци кои нема да го паметат Март по добро
Март ќе биде прилично возбудлив, исполнет со стапици и ризици за овие три хороскопски знаци. Бик Почетокот на месецот би требало да им започне едноставно и лесно, но Биковите мора да ги искомплицираат работите. Само мал дел на погрешни одлуки ќе ве однесе на сосема различен пат и наместо да... Читај понатаму
Volvo ќе вгради сензори за препознавање на пијан возач
Откако е утврдено дека дури 30 проценти од сообраќајните несреќи ги прават возачи во алкохолизирана состојба , Волво реши во новите автомобили да воведе посебен систем за заштита. Во новите автомобили на Волво ќе биде вграден нов систем, што ќе бележи секое неправилно возење и ќе процени дали возачот... Читај понатаму
Мајли Сајрус е авион!
Facebook со уште еден голем скандал!
Откриен уште еден голем безбедносен недостаток на Facebook. Компанијата откри дека голем број на кориснички налози и лозинки биле чувани на нивните сервери во обичен текст фајл, кој притоа не бил шифриран. Системот бил предвиден да ги маскира тие податоци, и штом бил забележан, недостатокот бил корегиран. Фејсбук најави... Читај понатаму
Инстаграм девојки за оваа недела…
Разголени, во бикини… Од модели, актерки, старлети, па се до обични девојки. Социјалните мрежи, особено Инстаграм се преправени со преубави девојки кои ни нудат провокативни фотографии. Денеска ќе ви преставиме неколку фотографии кои го одбележаа Инстаграм оваа недела. Џенифер Лопез, сестрите Кардашијан… Jennifer Lopez Pamela Reif Cathy Lugner Kady... Читај понатаму
Бизнис понуда од Неотел за мали и средни фирми
Телекомуникацискиот оператор Неотел започна промоција наменета за малите и средни претпријатија со специјална понуда на своите интернет-пакети. Сите оние што ќе склучат договор на 24 месеци за кои било од понудените пакети добиваат 500 денари попуст на месечната претплата до истекувањето на договорот. Понудата вклучува пакети од 20 Mbps... Читај понатаму