Агенда.мк

контент агрегатор

Грција, Тајланд, Филипини… …
© 2009-2019 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
33 години подоцна: Том Круз се враќа на небото во …
• Петок, 19 Јули 2019 15:00 Том Круз повторно влегува во улогата на Маверик во продолжението за „Top Gun“. „Paramount Pictures“ го објави првиот трејлер за „Top Gun: Maverick“ во кој 57-годишниот актер ќе има задача да го обучува синот на неговиот поранешен партнер Гус, кој почина за време... Читај понатаму
Фит трудница: Катарина Ивановска се релаксира на …
• Петок, 19 Јули 2019 14:00 Катарина Ивановска е на нов летен одмор. 30-годишниот македонски модел ужива во убавините на грчкиот остров Антипаксос. На фотографии кои убавата манекенка ги објави на Instagram, таа позира во бикини, истакнувајќи го пораснатото трудничко стомаче. Катарина е бремена со второто дете. Таа е... Читај понатаму
Мајка гордо го покажува збрчканиот стомак откако …
• Петок, 19 Јули 2019 12:44 Мајка на три деца гордо го покажува збрчканиот стомак на Instagram и инспирира илјадници жени да се сакаат себеси онакви какви што се. Кајли Остин се соочувала со многу ментални и физички проблеми откако ги родила своите близнаци. Таа веќе имала 2-годишен син... Читај понатаму
Руска група направи плагијат на песна на Тоше …
• Петок, 19 Јули 2019 11:25 Руската група „Земляне“ направи плагијат на хитот на Тоше Проески „Боже чувај ја од зло“ и ги разбесни фановите на прерано починатиот македонски пејач. Како автор на текстот е наведен Владимир Киселев, додека за музиката пишува дека се погрижил Владимир Труши. Членовите на... Читај понатаму
Фатални заводнички: Ирина Шајк и Адријана Лима во …
© 2009-2019 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Бела Хадид ја покажа новата фризура на лежерно …
© 2009-2019 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Емина Јаховиќ со двете синчиња и милионерот Седетин …
© 2009-2019 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Како да спречите неизедначеност на бојата на кожата …
• Четврток, 18 Јули 2019 15:40 Хиперпигментацијата на кожата е проблем со кој во последно време се соочуваат се полем број на луѓе. Поинтензивно или помалку, како и зависно од типот на кожата, и од степенот на изложеност на сонце, тој непосакуван проблем е дел од нашето секојдневие. Хиперпигментацијата... Читај понатаму
Трансформација со слабеење: Девојка ослабе 63 …
• Четврток, 18 Јули 2019 15:24 Упорна девојка одлучи да го промени својот начин на живот откако тежината целосно ѝ ја уништи самодовербата. Сара Лини ослабе 63 килограми за само 50 недели и целосно си го трансформира изгледот, начинот на размислување и животниот стил. Сега, здравите оброци и редовната... Читај понатаму