Агенда.мк

контент агрегатор

Зависник од кокаин, ја тепал мајка ѝ: Зошто Ријана го тужи својот татко?
На еден настан, под дејство на алкохол и дрога, паднал на црвениот тепих и ја посрамотил ќерка си, а сега заработува милиони со нејзиното име. Ријана започна судски процес против својот татко Роналд. Поп ѕвездата го тужи поради употребата на нејзиното име за промовирање на неговата компанија Fenty Entertainment.... Читај понатаму
Видео на денот: Салма Хајек гола и мокра
Видеото кое Салма Хајек го сподели на Инстаграм или ќе ве натера да се заљубите во неа или да почнете да се жалите како вам ништо не ви оди во животот. Направете мала пауза и бидете сведок на мирот и спокојот во кој Салма Хајек деновиве ужива. Среде џунгла,... Читај понатаму
Луѓе на кои очигледно местото не им е во кујна (фото)
Кога се работи за готвење, некои луѓе имаат природен талент… за катастрофи во кујната. Ако мислевте дека е невозможно да ги преварите макароните или да ви истече лебот за време на печење, подгответе се за кујнски грешки на едно повисоко ниво. Кој и да ги направил овие утки, подобро... Читај понатаму
7 работи кои треба да си ги кажете себеси кога се чувствувате депресивно
Понекогаш емоционалната болка прави да мислите дека е крај на светот и дека никогаш нема да биде подобро, но ќе биде. Можеби срцето ви е скршено. Можеби некој ве изневерил, оставил или можеби сте ја изгубиле работата. Можеби доживеавте некоја траума или едноставно соништата не ви се исполнуваат. Без... Читај понатаму
Најубавите поткровја претворени во топли спални соби (фото)
Поткровјата многу често се сметаат за претемни и премали за да се смести цела спална соба во нив. Но, со добра идеја, ништо не е невозможно. Нема ништо подобро од топла, мирна спална соба сместена на поткровје. Со придушено светло и поглед од високо, удобноста веднаш добива смисла. Pinterest... Читај понатаму
Девојката која стана Инстаграм сензација сликајќи врати низ Лондон (фото)
Фотографката Бела Фоксвел има навидум обична, но очигледно генијална идеја, судејќи по славата која ја постигнува на Инстаграм. Нејзиниот Инстаграм е насловен како Вратите на Лондон и е составен од стотици влезни врати во склоп со нивните креативни фасади и цветни аранжмани. Вели дека Инстаграм профилот го почнала како... Читај понатаму
Рекламата на Gillette удри по токсичното однесување на мажите – некои се навредија
Најмоќната реклама што сме ја виделе во последно време восхити многумина, но стана и мета на негативни критики. Компанијата Gillette објави реклама која посочува на токсичното однесување на мажите. На удар се најдоа и мажите кои сексуално ги вознемируваат жените, прашање кое веќе некое време се актуализира со кампањата #MeToo.... Читај понатаму
10 факти за тешкотиите на Селена Гомез со менталното здравје
Турнеите ѝ се навистина тешка обврска и вели дека ѝ ја цицаат душата и често се соочува со анксиозност пред да излезе на сцената. Селена Гомез е една од омилените познати личности која има уникатна способност да ви се пикне во умот и срцето и да остави трага. Но,... Читај понатаму
Трудничките фотографии на Кајла Итсинес – дали здравјето на бебето трпи за мајката да изгледа фит?
Кајла Итсинес е една од највлијателните фитнес блогерки на Инстаграм со над 10 милиони фанови. Но, нејзините труднички фотографии сè повеќе стануваат мета на критики. Загрижените фанови се прашуваат дали здравјето на бебето трпи за мајката да изгледа фит? Кајла е во шестиот месец од бременоста, а минималното заоблување... Читај понатаму
Што ќе ви се случи ако секој ден јадете лук?
Лукот е нешто што или го сакате или го мразите. Но, кој би рекол дека некои состојби може драстично да се променат, доколку го јадете секојдневно? Остриот мирис не го тргаме од листата на негативности, но наспроти тоа, во продолжение се позитивните придобивки. Па, вие одлучете. 1. Лукот ги... Читај понатаму