Агенда.мк

контент агрегатор

Сандра Булок сензационална во Њујорк
© 2009-2018 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
ВИДЕО: „Додека чекавме подобри услови, нашите желби скапаа“ – протест на студентите во Тетово
18.12.18   15:42 Прочитано : 0 Print This Article На почетокот од првиот блок на Отвореното Студио 1 екипата на 1ТВ со јавување во живо го пренесе протестот на студентите во Тетово. Како што јави новинарката Искра Опетческа, студентите од центарот на Тетово порачаа – „Додека чекавме подобри услови,... Читај понатаму
СДСМ: Анти НАТО Мицкоски е дел од оние кои сакаат да го поткопаат Договорот од Преспа и членството на Македонија во НАТО и ЕУ
18.12.18   15:46 Прочитано : 0 Print This Article Соопштение за јавност Заглавен во црнилата на Никола Греувски, Христијан анти НАТО Мицкоски работи спротивно на интересите на граѓаните и на Република Македонија. Токму на денот кога од стратешкиот партнер на Македонија, САД, стигнуваат пофалби за досегашниот напредок на земјава,... Читај понатаму
Законот за амнестија по скратена постапка во 16ч на собраниска седница
18.12.18   15:52 Прочитано : 0 Print This Article Собранието на Република Македонија за денеска во 16 часот закажа нова седница на која единствена точка е Предлог законот за амнестија, за случувањата на 27 април, по скратена постапка. Предлогот е поднесен од пратениците Емилија Александрова, Фросина Ташевска Ременски, Зеќир... Читај понатаму
Возачот на BMW се изненади од нервозата Фиат Панда пред него
Сигурно се залетал на некоја удолница па сега не може да закочи :). Читај понатаму
Ова можеше да заврши катастрофално лошо, но за среќа малиот на време испаничи и почна да вреска на цел глас. Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират! Читај понатаму
ФОТО: Македонец сакал да летне за Истанбул со 80.000 евра, друг да прошверцува 350 вештачки заби преку граница
Царинските службеници на крајот на минатиот и првите десетина дена од овој месец, откриле повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани девизи, автоделови, ремени за прицврстување стока, електромотор, мобилни телефони, стоматолошки материјали, овошје и зеленчук, скијачка облека и фалсификати. 82.000 евра и 7.500 американски долари... Читај понатаму
23 идеи кои мора да ги видите, пред да започнете да планирате реновирање на домот
Има толку многу паметни начини да го трансформирате вашиот дом во затворен рај, од создавање тајни простории, до претворање на дворот во оаза со плажа. Секој би сакал неговиот дом да изгледа како филмска сценографија или дестинација од соништа. Имајте на ум дека куќата не е дом, додека не... Читај понатаму
Во Македонската филхармонија: Концерт “Twins cellos”
Во камерната сала на Македонската филхармонија, утревечер (19 декември) со почеток во 20 часот, ќе настапи дуото виолончела, Маја и Марија Михајловски кои ќе оддржат концерт насловен “Twins cellos”. На програмата ќе бидат изведени дела од Червето, Бариери, Офенбах и преработки од модерни теми. Марија и Маја Михајловски, родени во... Читај понатаму
Законот за трговија на зелените пазари ќе стартува од први јануари
Министерот за економија Крешник Бектеши е дециден дека нема простор за одлагање како што вчера јавно побараа пазарџиите, но им вети дека доколку најдат заедничко решение за измени во законот, тие би се случиле во текот на следниот период. „Законот за трговија на зелените пазари ќе стартува од први... Читај понатаму