Агенда.мк

контент агрегатор

Тортилја корпи со топена моцарела Тортилја корпи со топена моцарела
Брза и вкусна закуска 1. Тортилјите ги сечиме на четвртинки. Секое парче го ставаме во калап за мафини .2. Ги премачкуваме со путер.3. Доматното... Тортилја корпи со топена моцарела

Брза и вкусна закуска

1. Тортилјите ги сечиме на четвртинки. Секое парче го ставаме во калап за мафини .
2. Ги премачкуваме со путер.
3. Доматното пире, ориганото и лукот ги мешаме заедно. Ставаме врз секое парче тортлја од смесата.
4. Моцарелата ја сечиме на тенки листови, ја распределуваме во сите корпиња. Печиме во загреана рерна на 180 степени, додека да се стопи моцарелата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *