Агенда.мк

контент агрегатор

3 трикови за да направите совршен колач во калап за куглоф 3 трикови за да направите совршен колач во калап за куглоф
Нема човек кој може да му одолее на примамливиот изглед на популарниот колач  куглоф. Но, ретко кој може да го погоди во печењето. Често... 3 трикови за да направите совршен колач во калап за куглоф

Нема човек кој може да му одолее на примамливиот изглед на популарниот колач  куглоф. Но, ретко кој може да го погоди во печењето. Често останува или недопечен или препечен, а неретко се лепи за калапот и се распаѓа при вадењето. Затоа, многу домаќинки се откажуваат од неговото правење и се задоволуваат со купечките кои не се толку вкусни и сочни како домашните. Ви претставуваме неколку совети со кои секогаш ќе испечете совршен колач во калап за куглоф!

Вреди да ги разгледате овие неколку совети кои може да ви бидат од огромна корист при печење на колач во калап. Така секогаш ќе бидете сигурни дека нема залудно да го потрошите вашето време и состојките ќе бидат искористени на најдобар можен начин.

Како да избегнете колачот да се залепи за калапот?

За да не ви се залепи колачот за калапот, потребно е да посветите посебно внимание при неговата подготовка. Многу жени се соочуваат со овој проблем, дури и кога користат поскапи модели на калапи за куглоф. А тајната е едноставна. Се што треба да направите е да го премачкате калапот со путер, а потоа да го поросите со тенок слој брашно. Како замена за брашно може да користите и лебни трошки или

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *